Бактерії кишкової палички підвищують ефективність сонячних панелей

Поділитися посиланням:

Бактерії кишкової палички підвищують ефективність сонячних панелейВсім відомо, що сонячні батареї – гарне джерело відновлюваної енергії, проте воно ефективне лише в погожі дні. Це практично унеможливлює роботу панелей у регіонах, де протягом року переважно похмура погода. Науковці придумали, як усунути недолік сонячних панелей за допомогою… бактерій кишкової палички, - повідомляє Велика Епоха.

Сонячні батареї поглинають сонячне світло та перетворюють його на електричний струм. Цікаво, що дослідники вирішили оптимізувати цей процес, генетично модифікувавши кишкову паличку.

Як відомо, це не перший випадок, коли для покращення вказаного винаходу застосовують біологічні організми. Проте наразі учені з Університету Британської Колумбії вирішили застосувати новітній підхід. Вони модифікували кишкову паличку таким чином, щоб вона виробляла багато лікопіну – пігменту, який поглинає світло навіть у похмурі дні. Науковці покрили модифіковану E. coli напівпровідниковим металом, а потім нанесли цю суміш на скляну поверхню. Реакція була чудовою – щільність згенерованого струму стала вищою, ніж під час використання інших біогенних елементів. Зазначається, що нова технологія може забезпечити щільність струму приблизно у 25 разів вищу, ніж сонячні батареї з бактеріями.

Проте є і один недолік – створення стійкої моделі сонячних панелей нового типу вимагає часу. Адже під час роботи бактерії кишкової палички гинуть і їх потрібно часто замінювати. Учені сподіваються, що у них вийде організувати процес так, щоб E.coli виробляли лікопен безперервно, тоді це стане для технології сонячних панелей величезним проривом.