Диво-літак майбутнього злетить у 2020 році

Поділитися посиланням:

Диво-літак майбутнього злетить у 2020 роціАмериканці розробили унікальний гібридний літак – безшумний і нешкідливий для довкілля, – який потребує лише півкілометра злітної смуги. Залізний птах уже незабаром може з’явитися на авіаційному ринку, повідомляють Подробности.

Стартап поєднає в собі класичний реактивний та електродвигун. Розробники пояснюють, що хочуть зробити революційні зміни в авіації, адже суспільство потребує цього вже багато років.

Відомо, що лайнер, розрахований на 10 – 12 пасажирів, розвиватиме швидкість 550 км/год за максимальної дальності польоту до 1 120 км. Спершу творці задумали його як пілотований бізнес-джет, однак у майбутньому планують перетворити новинку на безпілотний літальний апарат виключно на електричній енергії.

Виробники стверджують, що гучність гібридних літаків буде на 80 % меншою порівняно з шумом звичайних аналогів. Крім того, для зльоту достатньо смуги завдовжки лише 670 метрів. Для порівняння: середня довжина смуги в аеропорту Бориспіль – три з половиною кілометри. Ці два фактори дозволять змінити карту розміщення летовищ, розташувавши їх ближче до міста. Цікаво, що в повітря гібридний птах підніметься вже цього року, а у 2022 – вийде на масовий ринок.

Диво-літак майбутнього злетить у 2020 році