Диво-наклейка, що визначає небезпечні бактерії в м’ясі

Поділитися посиланням:

Диво-наклейка, що визначає небезпечні бактерії в м’ясіКанадські вчені розробили прозорий сенсорний «пластир», який виявляє небезпечні бактерії в м’ясних продуктах, - повідомляють Цікавості.

Відомо, що у випадку контакту з патогенною кишковою паличкою наклейка починає світитися. На думку науковців, у недалекому майбутньому детектори такого зразка зможуть замінити маркування з терміном придатності на упаковках.

Дослідники розповідають, що для виготовлення прототипу застосували струминний друк: мікроскопічні краплі спеціальної речовини розпилили на підготовлену основу. Цікаво, що отриманий у результаті сенсор залишається ефективним мінімум два тижні. При цьому складові наклейки не вступають у реакцію із самим продуктом.

Творці диво-наклейок стверджують, що технологія дозволяє створити сенсори чутливі й до інших патогенних бактерій, з-поміж яких і сальмонела. А отже, такі детектори можна розміщувати на упаковках різних продуктів. Виробництво сенсорів порівняно недороге, а отже, у майбутньому їх можна буде використовувати замість маркувань із зазначенням максимального строку реалізації товару.

Схема работы Sentinel Wrap / © ACS Nano

Теги: