Кабмін визначив, які важливі науково-технічні розробки у 2019-2020 роках виконуватимуть за замовленням держави

Поділитися посиланням:

Уряд затвердив перелік з понад півсотні важливих науково-технічних розробок, що виконуватимуться у 2019-2020 роках за кошти держбюджету. Відповідна постанова була ухвалена 10 липня 2019 року. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України

Результатом цих робіт має стати створення потрібних державі та суспільству технологій та науково-технічної продукції. На 2019 рік у бюджеті для цього передбачено 43,2 млн гривень.

«Для відбору цих робіт ми щороку проводимо відкритий конкурс. Однак в минулі роки, навіть попри конкурс та затвердження переліку виконавців Урядом, мали ще й проводити тендери з переможцями. Це викликало подив, а іноді й обурення вчених. Але торік ми цю абсурдну ситуацію виправили. На рівні Уряду було визначено та затверджено правила конкурсного відбору, що тепер дозволяє укладати прямі договори з переможцями. Тож цього року науковці зможуть оперативніше та простіше отримати кошти під свої розробки», – розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Загалом затверджено 54 розробки за такими напрямами, як енергетика та енергоефективність, ІКТ, науки про життя, нові речовини й матеріали, раціональне природокористування. Виконавці – переважно провідні виші та наукові установи академічного сектору, державні підприємства.