Науковці створили супер-клей, який заживляє рани за лічені хвилини

Поділитися посиланням:

Науковці створили супер-клей, який заживляє рани за лічені хвилиниВ Австралії науковці винайшли високоеластичний хірургічний клей MeTro, який склеює та загоює рани, усуваючи необхідність накладати шви, повідомляє Mind.

Учені зазначають, що новинка допоможе швидко зупинити кров в екстрених випадках, рятуючи життя, а також може повністю змінити процес проведення операцій.

Відомо, що своїми чудодійними властивостями клей завдячує білкам, які входять у його склад: внаслідок взаємодії з ультрафіолетовим світлом білки перетворюються на пружний, але міцний матеріал. Після намазування на рану препарат повністю загоює її за одну хвилину, а сама речовина поступово розсмоктується й відновлює розірвані тканини.

Диво-клей може стати незамінним в екстрених ситуаціях – наприклад, якщо внаслідок ДТП людина ризикує втратити велику кількість крові до прибуття швидкої.

Крім того, завдяки своїй високій еластичності MeTro ідеальний для герметизації ран у тканинах тіла, які постійно звужуються та розширюються, – наприклад у легенях, серці й артеріях.