У Дніпрі юні винахідники створили робота, який малює картини

Поділитися посиланням:

У Дніпрі юні винахідники створили робота, який малює картиниУ Дніпрі на четвертому фестивалі робототехніки та інновацій BestRoboFest, на який з'їхалися представники різних міст України, показали роботів, які були створені юними винахідниками. Про це повідомляє "Сьогодні".

Розробники презентували першого в світі робота, який створює картини з бісеру. Ноу-хау розробили вихованці дитячої студії творчості, яка знаходиться в селищі Межове.

В його основу лягли пап'є-маше, трубочки для напоїв, лінійка, комп'ютерні деталі і двигун від принтера. Уміло з'єднавши всі деталі в єдиний "організм", розробникам вдалося зібрати машину, яка автоматично створює бісерну мозаїку.

На одне невелике полотно, що складається з 250 000 бісеринок, у робота йде три дні.

Розробкою незвичайного робота-художника, який був названий "Леонардо да Вінчі", займався керівник студії творчості Олександр Костиря разом зі своїми учнями.

Сам "Да Вінчі" має форму перевернутої ялинки. У його заглибинах знаходиться бісер різних кольорів, який він захоплює і через коктейльні трубочки доставляє на полотно. Працює він зі швидкістю 60 намистин за хвилину. Таким чином, роботу вдається створити полотно за 8-12 годин.

Відзначимо, що створення картини не позбавлене людської участі: після того, як робот використовує певну кількість бісеру, зображення потрібно вручну перенести на полотно. В середньому це займає до чотирьох днів.

До того, як "Да Вінчі" потрапив на фестиваль, він встиг створити 10 повноцінних картин. В майбутньому полотнами робота розробники хочуть прикрасити місцеві храми.

"Для церков встигли зробити кілька картин, і вони вже продані. Ще у нас є картини, які ми робили для Софійського собору. Але вони вважаються канонічними для сучасної церкви, оскільки робилися з фресок, які художники малювали 1000 років тому. На замовлення ми готові робити і інші полотна", – розповів "Сьогодні" Олександр Костиря.

В цілому, на дводенному фестивалі BestRoboFest розробники представили безліч різних корисних винаходів.