У Нідерландах навчилися видобувати електроенергію з черствого хліба

Поділитися посиланням:

У Нідерландах навчилися видобувати електроенергію з черствого хлібаУ нідерландському місті Роттердамі знайшли неочевидний спосіб виробляти електроенергію – для її добування буде використовуватися черствий хліб. По всьому місту розставили сотні спеціальних контейнерів для збору черствого хліба, який буде перероблятися для отримання біологічного газу. Про це повідомляє HDFashion & LifeStyle.

Проект під назвою BroodNodig був запущений 3 роки тому, за цей час він отримав підтримку влади міста. Таким чином ініціаторам кампанії вдалося зібрати близько 125 тисяч кілограмів хліба. Цього виявилося достатньо для вироблення такої кількості біогазу, якого вистачить для опалення 50 квартир. А якщо ця ж кількість хліба використовуватиметься для виробництва електроенергії, можна тримати включеними 2 тисячі лампочок цілий рік.

Слід нагадати, що це не перша така еко-ініціатива. Першим містом в Нідерландах, в якому організували процес отримання енергії з хліба, був Амстердам. Після того, як ця технологія відмінно зарекомендувала себе в столиці, аналогічні контейнери встановили в Ротердамі. Згідно зі статистикою Нідерландського центру вивчення живлення Voedingscentrum, кожен житель Нідерландів в середньому за рік викидає 41 кілограм їжі, з якої 22% – це хлібні вироби та випічка.

Експерти з цього центру наполягають на тому, що в країні необхідно просувати проекти з переробки викинутого хліба, в магазинах і ресторанах. Такі ініціативи вже існують в Європі. Наприклад, у Румунії ресторани і магазини повинні передавати їжу благодійним організаціям за 3 дні до закінчення її терміну придатності, а у Фінляндії 3 роки працює додаток для мобільного, завдяки якому магазини можуть збувати за зниженою ціною продукти з терміном придатності.