Українська зубна щітка перемогла на конкурсі стартапів у Франкфурті

Поділитися посиланням:

Українська зубна щітка перемогла на конкурсі стартапів у ФранкфуртіВітчизняний стартап Effa переміг на конкурсі екологічних інновацій Clim@ у Франкфурті. Винахідники представили журі одноразову зубну щітку, виготовлену з переробленого паперу та екологічно чистих матеріалів. Про це пише Голос Америки.

У конкурсі взяли участь 260 проектів з 80 країн світу, проте українські розробники увійшли до п’ятірки найкращих.

Як відомо, унікальний винахід має по-сучасному мінімалістичний вигляд. Ручка зроблена з переробленого паперу, вкритого екологічно чистою плівкою, в основі якої – кукурудзяний крохмаль. Замість синтетичних волокон для її виготовлення використали інноваційний нейлон, який швидко розкладається, не зашкоджуючи природі.

Засновник компанії та промисловий дизайнер Ілля Кічук розповів, що ідея зубної щітки з паперу з’явилася в нього рік тому. Побачивши, як у готелях клієнтам пропонують одноразові зубні щітки, які потім одразу викидають, винахідник вирішив, що настав час для новації.

Цікаво, що статистика також на боці українських винахідників: саме ці предмети особистої гігієни вважаються одними з найбільших у світі забруднювачів довкілля: готелі та авіалінії щодня викидають близько шести тон одноразових зубних щіток.

Саме з таких простих речей – вважають організатори Clim@, – і слід починати боротьбу за чисте довкілля.

Українські стартапери розповідають: ще до поїздки на конкурс у Німеччину вони отримали попередні замовлення із 40 країн світу, зокрема й з Європи. Найбільше їхній продукт зацікавив компанії, клієнти яких багато подорожують і не хочуть шкодити природі.

Співдиректор Effa Дар’я Василенко на конкурсі Clim@ у Франкфурті, Німеччина, 25 червня 2018 р.