Український винахід у Дубаї виробляє питну воду з повітря

Поділитися посиланням:

Український винахід у Дубаї виробляє питну воду з повітряВітчизняний інноваційний проект Smart Oasis із виготовлення питної води просто з повітря функціонує в парку Al Mamzar Smart Park. Конструкція напуває водою всіх охочих, - повідомляє Укрінформ.

Відомо, що винахід працює на сонячних батареях. Загалом система здатна видавати до 200 літрів рідини щодня. Ще вона створює туман і поливає рослини чотириметрового «гриба», розташованого на парковій території.

Ідея «розумної оази» з’явилася в команди IDA у 2016 році під час візиту на виставку води в Дубаї. Не секрет, що технології видобутку води, альтернативні опрісненню морської води, в ОАЕ користуються величезним попитом.

Новинка являє собою конструкцію з живими рослинами, яка автономно генерує воду й розливає її в стаканчики всім, хто бажає втамувати спрагу. Рама розроблена українським конструкторським бюро та складається з майже 10 тисяч деталей. Система генерації води створена китайцями, але наша компанія її допрацювала та обладнала своїми таймерами для активації всієї системи та точок видачі. На даху «агрегата» розташовані сонячні панелі потужністю близько 4 кВт. Крім того, систему автоматичного очищення панелей від піску й пилу, автоматичного поливу й вирощування рослин, а також систему прохолодного туману українці розробили самостійно.