Вітчизняні компанії отримали фінансування на кліматичні технології

Поділитися посиланням:

Відбулося нагородження переможців четвертої хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» на форумі «Екоінновації та "зелене" підприємництво: зроблено в Україні». Це найбільша в Україні грантова програма для компаній-розробників кліматичних і низьковуглецевих технологій, - повідомляє Na chasi.

Серед українських учасників перемогу здобули «АГК Україна», Istrim, V.A.Solution, BIOsens, Charge Group, Meest Express. Отже, фінансову допомогу на втілення «зелених» розробок отримали шість вітчизняних компаній з найрізноманітніших галузей. Не обійшлося й без електромобільної інфраструктури: збільшення числа розробок цього напряму свідчить про впевнений поступ України до більш чистого персонального транспорту.

Як відомо, переможці отримують не тільки фінансову підтримку. За словами підприємців, співпраця з міжнародною інституцією підвищує довіру до них з боку українських та іноземних інвесторів. Це також сприяє поширенню кліматичних продуктів, зроблених в Україні, на глобальному ринку. Оскільки Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, у якій запрацювала програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери», європейські партнери моніторили інтерес бізнесу до цього проекту. Доказом ефективної співпраці з українськими компаніями став анонс наступної – уже п’ятої – хвилі відбору «зелених» розробок.

Програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери» започаткована в рамках програми Європейського банку реконструкції та розвитку «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. В Україні її впроваджує Greencubator, загальний фонд програми складає один мільйон євро.

Теги: