Модернізований льодник

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

Прізвище, ім’я та по-батькові, вік: Неумивака Віктор Миколайович. Дата народження 16.09. 1954

Контактний телефон, мейл: 8(093)529-27-53

Місце проживання, регіон: Київська обл., Бориспільський р-н, с. Чубинське

Освіта (вказати назву навчального закладу, факультету, спеціалізації) Українська сільськогосподарська академія (нині Український державний аграрний університет), зооінженерний факультет, спеціальність – зоотехнія, спеціалізація – племсправа.

Назва пропонованої розробки (ідеї): Модернізований льодник

Галузь науки і техніки, до якої вона належить: Теплотехніка, холодильна техніка.

Основні терміни (ключові слова): Льодник, теплообмін, теплообмінник, теплоізоляція.

У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована? Широко застосовувані нині холодильники, при всіх їх перевагах, мають один серйозний недолік – споживання енергії. Цей недолік тягне за собою ще як мінімум два:
• Висока вартість користування холодильником (зберігання в ньому продуктів харчування та ін.);
• Енергозалежність (в разі перебоїв енергопостачання об’єкти зберігання опиняються в катастрофічному становищі).

Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники. Пропонований льодник, маючи всі переваги традиційних, не вимагає заготівлі льоду, простий за конструкцією й не містить ніяких механізмів та засобів автоматики. Він складається з теплоізольованого підвального приміщення, оснащеного холодоакумулятором і системою теплообміну, яка переносить тепло з холодоакумулятора в атмосферу.

У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки? Особливістю цієї системи є те, що вона працює без втручання людини й без засобів автоматики. Тепло переноситься тільки назовні (в морозну погоду з холодоакумулятора в атмосферу). В теплу погоду зворотного переносу тепла не відбувається (тепло в приміщення льодника просочується тільки через теплоізоляцію, а тому – в малій кількості).

Вкажіть очікувані області застосування Сільське господарство, переробна промисловість, харчова промисловість, медицина та ін.

Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)? У білшості випадків (коли не вимагається одержання температури, нижчої 0ºС) пропонований льодник може з успіхом замінити холодильник. А в місцевостях, де температура повітря взимку опускається нижче -20ºС, він може бути повним аналогом холодильника (замінити не тільки холодильну камеру, але й морозильну).

В місцевостях, де сильні морози – рідкісне явище, й без холодильника обійтись не вдається, пропонований льодник також можна з успіхом застосовувати – помістити холодильник, або принаймні, його морозильну камеру, в камеру льодника. Це дозволить істотно зменшити енергоспоживання холодильника і врятувати від псування об’єкти зберігання в разі перебоїв енергопостачання.

Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном) Україна (крім Криму та інших місцевостей, де морози взимку – рідкісне явище), Росія, США (північні штати), Канада.

Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається? В минулі роки з успіхом використовувались льодники. Однак у них є, принаймні 2 недоліки, які знецінюють їхні переваги:
• Неможливість одержання температур, нижчих 0ºС;
• Необхідність заготівлі льоду.

Перший недолік не завжди має значення. Більшість продуктів харчування та багато інших об’єктів можна зберігати й при «плюсових» температурах (трохи вищих від 0ºС).

Лід, як відомо, заготовляти можна двома способами:
• Наморожуванням (наливання води у відкриту посудину тонкими шарами в морозну погоду);
• Випилюванням льоду на поверхні природних водойм (річок, озер тощо) і доставкою його до льодника.

Остання процедура трудомістка й небезпечна (завжди існує ймовірність прийняти крижану купіль).

Ступінь опрацювання розробки (ідея, технічне рішення, бізнес-план, дослідний зразок, модель, креслення, технологія, інноваційний проект тощо) Ідея.

Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті «Фабрика ідей»? Впровадження й одержання винагороди.

Теги: