Переносний стопор для вікон і дверей

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

1. Прізвище, ім'я та по-батькові, вік:
Ровенський Віктор Миколайович
2. Контактний телефон, мейл:
(050) 769-06-12; gem11722@gmail.com
3. Місце проживання, регіон:
м. Запоріжжя
6. Назва пропонованої розробки (ідеї):
Переносний стопор для вікон і дверей
7. Галузь науки і техніки, до якої розробка (ідея) належить:
Життєві потреби людини
8. Основні терміни (ключові слова):
Стопор для вікон та дверей, надійна фіксація, зручність використання
9. У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована?
Розробка спрямована на спрощення конструкції стопору для вікон та дверей, зменшення матеріалоємності. Створений стопор дає можливість здійснення надійної фіксації стулки вікна або дверей у потрібному положенні. Використовується для різних типів вікон і дверей, як металопластикових, так і металевих.
10. Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники:
Стопор містить корпус та елемент стопоріння, виконаний у вигляді консолі з плоскою горизонтальною поверхнею, обмеженою з двох сторін виступами. Корпус має основу в нижній частині, та порожнину з пружиною та направляючими пазами у верхній частині. Переносний стопор для вікон і дверей зверху має опорну поверхню для натискання. Знизу основи та на плоскій горизонтальній поверхні елементу стопоріння і прилеглих до неї торцевих поверхнях виступів елемента стопоріння можуть бути закріплені амортизуючі прокладки.
Переносний стопор для вікон і дверей встановлюють на підвіконні чи на підлозі біля відчиненої стулки вікна або дверей. За допомогою натискання на опорну поверхню корпусу досягають оптимального положення елемента стопоріння, при якому торець стулки вікна або дверей опиняється затиснутим між виступами.
Є зображення дослідного зразка стопору, на запит можу вислати на пошту.
11. У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки?
Розробка стане в нагоді в будь-якій оселі. Пристрій унікальний в своїй простоті конструкції, універсальності, простий в установці, виготовленні та використанні, не матеріалоємний, а отже недорогий. Стопор не пошкоджує конструкцію вікон, дверей, береже їх поверхні, доволі мобільний, оскільки не потребує стаціонарного встановлення. Увійде в ужиток і буде звичним в користуванні.
12. Вкажіть очікувані області застосування:
Застосування у побуті для надійної фіксації стулок вікон та дверей без їх пошкодження.
13. Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)?
Спрощення конструкції, зменшення матеріалоємності, досягнення зручності використання та естетичного вигляду переносного стопору для вікон і дверей, забезпечення надійності фіксації стулок вікон і дверей без їх пошкодження.
14. Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном):
Розробка універсальна, недорога, та корисна у побуті. Знайде своїх користувачів як в Україні, так і за кордоном.
15. Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається?
Відомі клиноподібні стопори для фіксації у відкритому положенні віконних або дверних стулок за міжнародними патентами та патентами Російської Федерації. Але дані пристрої є малоефективними при їх використанні для утримання дверей у відкритому положенні, тому що при поривах вітру чи інших можливих впливах на стулку дверей по її закриванню, її поверхня буде пошкоджуватися пристроєм, крім того, фіксацію здійснюють лише з одного боку стулки, що не виключає її рухання в протилежному напрямі.
Відомий також пристрій для фіксації відкритих вікон та дверей за патентом України, що містить розміщений у корпусі жорсткий елемент, виконаний у вигляді штока повзуна із натискною площадкою та стопором. Пристрій складний у використанні, є громіздким і має складну конструкцію. Крім цього, при використанні цього пристрою не виключена можливість пошкодження поверхонь підлоги або підвіконня за рахунок конструкції стопору.
16. Ступінь опрацювання розробки:
технічне рішення
17. Вкажіть, які об’єкти права інтелектуальної власності входять до складу пропонованої розробки (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгові марки, ноу-хау тощо). Вкажіть номер, країну, дату подачі (видачі) заявки (патенту):
Україна, патент на корисну модель № 57828, виданий 10.03.2011р.
18. Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті “Фабрика ідей”?
Знайти зацікавлених людей у виготовленні та впровадженні розробки.

Теги: