Система контролю обробітку ґрунту

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

1. Прізвище, ім’я та по-батькові, вік
Лановий
6. Назва пропонованої розробки (ідеї)
Система контролю обробітку ґрунту
9. У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована?
Великі запаси світового чорнозему, сприятливі погодні умови, генетична любов населення до землі та праці виводять Україну у світові лідери по виробництву сільськогосподарської продукції. Останнім часом на полях появилось дуже багато сучасної техніки, широко застосовуються бортові комп’ютери, GPS-навігація. Таку сучасну і дорогу техніку можуть позволити собі лише великі виробники з великими інвестиціями, але дві третини молока, м’яса, вовни і половина яєць виробляється в приватному секторі, тобто малими виробниками. Зазвичай їхні знаряддя обробітку ґрунту більш простіші, що призводить до певних втрат урожаю.
Про все це знаю з власного досвіду, коли мене мій тато попрікав за деякі огріхи при оранці. Це все справедливо, бо не завжди вчасно дивився назад, не коригував глибину.
10. Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники
Мета мої роботи: використовуючи сучасні сенсори та мікроконтролери, сконструювати ультразвуковий глибиномір оранки ґрунту, який також зможе виконувати функцію попередження небезпечного зближення з сторонніми об’єктами при маневруванні, коли плуги підняті.
В роботі використовувалися методи експерименту точних вимірювань та мова програмування високого рівня.
Основні задачі, які я ставив перед собою:

  1. Простота та повторюваність конструкції.
  2. Універсальність. Замір глибини оранки та своєрідний паркінг для трактора з плугом.
  3. Мінімальна ціна.

За основу було обрано модуль Ардуіно Уно та ультразвуковий модуль китайського виробництва, бо ці компоненти були доступні та дешеві, і що головне, це простота в програмуванні. З виводом результатів вимірювання були деякі проблеми через альтернативність тому розглядались вивід на екран смартфону як цифрових значень, так і звукового сигналу, вивід на гучномовець сигналу похибки і останнє –використання старого амперметра , який можна було кріпити на лобовому склі.
Програмне забезпечення було написано на мові високого рівня С++. На вибір мови вплинув факт сумісності з Ардуіно. Найбільш складним є модуль виводу інформації на смартфон через блютуз.
11. У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки?
Використовуючи сучасні комплектуючі, можна виготовити дуже дешевий та потрібний для застарілої техніки пристрій.
Діапазон використання приладу можна розширити, закріпивши його на поворотні платформі.
Доповнивши пристрій різними сенсорами, його з успіхом можна застосовувати на інших с/г знаряддях, сівалках, оприскувачах, комбайнах.
12. Вкажіть очікувані області застосування
-
13. Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)?
економічні, соціальні, технологічні
14. Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном)
-
15. Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається?
-
16. Ступінь опрацювання розробки
ідея, технічне рішення

Теги: