Спосіб боротьби з личинками паразитів

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

Прізвище, ім’я та по-батькові, вік: Барановський Дем 'ян Іванович. Вік — 75 років.

Контактний телефон, мейл: 8 04347 31632

Місце проживання, регіон: Вінницька область, Літинський район, с. Уладівка, вул. Нова, 16.

Освіта (вказати назву навчального закладу, факультету, спеціалізації) У 1955 році закінчив ветеринарний факультет Львівського зооветеринарного інституту. Присвоєна спеціальність ветеринарного лікаря.

Наявність публікацій, їх тематика; участь в конференціях, виставках тощо Публікацій не маю. У 1964–1990 роках сім разів брав участь у конференціях, семінарах, нарадах головних ветлікарів цукрокомбінатів і об'єднань “Укрцукропром” на ВДНГ в м. Києві.

Назва пропонованої розробки (ідеї): Яйця і личинки метеликів є паразитами людей, домашніх тварин та птиці...

Галузь науки і техніки, до якої вона належить: Пропонована розробка належить до галузей ветеринарії та медицини.

Основні терміни (ключові слова):
Форми метеликів у навколишньому середовищі:
1. Доросла форма метелика — імаго.
2. Похідна форма метелика — яйце.
3. Перехідна форма метелика — личинка, лялечка.
4. Похідна форма метелика: яйце започатковує на рослинах бактерії, віруси та грибки; на лісових ґрунтах — гриби (їстівні, отруйні).

Форми молі в організмі людей і тварин:
1. Яйце — збудник хвороби.
2. Похідна форма яйця — личинка, яка вийшла з організму в навколишнє середовище і перетворюється в лялечку, імаго.
3. Яйце (збудник хвороб), потрапивши в органи, системи організму розмножується, започатковує бактерії, які започатковують віруси, грибки. Люди і тварини є проміжним господарем, а кінцевим, або дефінітивним господарем метелика є зовнішнє середовище.

У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована? Розробка актуальна в наш час, коли захворюваність людей, тварин та птиці не зменшується, а збільшується. Поширюються туберкульоз, лейкоз, СНІД, пташиний грип.

Міль вражає всі системи макроорганізму і є причиною багатьох бактеріальних, вірусних інфекцій та захворювань нез'ясованої етіології: радикуліту, остеохондрозу, інсульту та ін. Розробка спрямована на очищення макроорганізму людей, тварин і навколишнього середовища від молі.

Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники. Сутність пропонованої розробки полягає в тому, що при дослідженні калу, сечі, які потрапили у зовнішнє середовище, через 14 діб знайдено личинки молі завбільшки до 0,5 см, білуватого кольору, мають сім пар ніжок. В напіврідкому середовищі (фекаліях) задня частина личинки втрачає лапки і перетворюється в пуголовка. Пуголовок при наявності хвоста та передніх лапок виповзає із напіврідкого середовища на підлогу, стіну, закріплюється у шпаринках стіни і перетворюється в лялечку. Через 14 діб лялечка виростає в дорослого метелика, який прогризає кокон і вилітає на волю.

Такий цикл розвитку молі спостерігається і на стінах помийних ям, куди стікають зливи із молочної посуди, дійних апаратів та ін.

При розливанні із відер помий молока на землю за оптимальних погодних умов, у травні місяці після невеликого дощу на цих місцях виростають білі травневі гриби. Ріст грибів на таких місцях я і працівники тваринництва спостерігали у двох літніх таборах дійного стада на 600 корів на луках біля річки Південний Буг Уладівського цукрокомбінату протягом 20 років.

Враховуючи мою розробку та багаторічне спостереження за ростом травневих грибів на ґрунті, враженому збудником молі, що знаходиться в молочних помиях, хочу висловити таку ідею: «Кожна порода дерев має свого шкідника відповідного виду — личинку, метелика, котрий з’ідає листя, квіти, молоді гілки, що опадають на землю і започатковують відповідні гриби. Під дубом — піддубники, під березою — підберезовики, навколо грабових пеньків — опеньки та ін.

Щоб покращити ситуацію із захворюваннями людей, тварин, птахів та рослин потрібно вести боротьбу із метеликами та їх личинками — міллю. Для лікування людей, хворих на туберкульоз та інші захворювання, широко впровадити в практику препарати із личинок молі та відмерлих бджіл (відмор). На основі грибків молевого походження мною створено два препарати: «Антиміль-1» і «Антиміль-2». Препарати досить ефективні при лікуванні нашкірних захворювань рук, ніг, мозолів, а також хронічних захворювань ротової та носової порожнини, сечостатевої системи, прямої кишки, радикуліту, остеохондрозу та профілактики інсульту. Періодичне застосування препарату «Антиміль-2» не допускає повторного інсульту.

Спосіб виготовлення цих препаратів я не повідомляю. Якщо когось зацікавить моя розробка, я готовий відкрити цю таємницю на благо народу України та народів зарубіжних країн.

У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки? Дослідження проводились у червні— вересні 1998 та 1999 рр.

Наукова новизна пропонованої розробки полягає в тому, що в організмі людини та домашніх тварин паразитують личинки метеликів, які є збудниками багатьох бактеріальних (туберкульоз), вірусних (псоріаз), грибкових (лишай) захворювань та хвороб з нез'ясованою етіологією (радикуліт, остеохондроз, інсульт та ін.).

Розробка дає можливість науково обґрунтувати ефективність лікування туберкульозу та багатьох інших захворювань у людей екстрактом личинок молі та настоянкою відмерлих бджіл на спирті. Використавши розробку можна з'ясувати патогенез, клінічні ознаки, патологоанатомічні зміни у тих внутрішніх органах та системах, в яких паразитує міль.

Приклад. Хвороба Боткіна — гострі гепатити, або інфекційні жовтухи. Пізніше вченими встановлено, що збудником хвороби Боткіна є фільтруючий вірус, який знаходиться у крові хворого і виділяється з випорожненнями та сечею. Інкубаційний період від 20 до 45 діб. Інфікування відбувається через забруднені руки, мух та ін.

Моя розробка дозволяє висловити думку, що вірус хвороби Боткіна має молеву природу.

Вкажіть очікувані області застосування Очікуваними областями застосування є ветеринарія і медицина.

Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)? Використавши розробку можна налагодити цілеспрямовану профілактику та ефективне лікування хворих людей і тварин. Знищення молі поліпшить санітарні умови життя людей, тварин та загальний стан навколишнього середовища. Очікувані ефекти від використання розробки будуть набагато вагомішими в разі масового застосування біологічних ліків, виготовлених із личинок молі та відмору (препаратів «Антиміль-1» та «Антиміль-2») у поєднанні з хімічними та рослинними препаратами.

Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном) Мої уявлення про обсяг можливого ринку для розробки полягають в тому, що потрібно налагодити серійний випуск препарату, який створили пасічники і народні цілителі ще до XIX століття, а видатний учений Ілля Мечніков та московський гомеопат-кардіолог Сергій Мухін підтвердили його високі лікувальні можливості при туберкульозі, безплідді, серцевих захворюваннях та ін.

Цей препарат є екстрактом личинок молі, настояних на спирті. Препарат можливо виготовити тоді, коли буде налагоджена відома мені технологія вирощування личинок, а не випадково знайдених личинок на рамках. Кожен зацікавлений пасічник може виростити і вчасно (до заляльковування) зібрати їх та залити спиртом відповідно рецепту. Звичайно краще створити дослідну лабораторію-пасіку для вирощування личинок молі біля діючих бджільних пасік при аграрних господарствах або Київській аграрній академії та ін.

Моя розробка на виготовлення препаратів «Антиміль-1» та «Антиміль-2» може бути використана для ринку в тому випадку, коли буде налагоджене їх серійне виробництво. Мої препарати виготовлені в домашніх умовах. Мені потрібна допомога, тому звертаюся до Вас, шановний Голова Департаменту інтелектуальної власності Микола Паладій, у вирішенні цих актуальних проблем. По Вашому виклику для зустрічі з Вами чи з Вашими співробітниками я готовий приїхати до Києва.

У моєму 75-річному віці я поспішаю залишити розробку для сучасних та майбутніх молодих науковців та практиків, які продовжили б мою справу.

Я маю надію й на керівників Ветеринарного департаменту або Міністерства охорони здоров'я України, які допомогли б мені коштами на друк невеликого накладу книжки-брошури з питань молі.

Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається?
Моєю розробкою встановлено паразитизм личинок деяких видів метеликів в організмі людей і тварин. Аналогічні розробки проводили наші видатні науковці в минулому і встановили багато видів паразитів людей та тварин, яких в анкеті неможливо перерахувати. Наведу декілька.

Захворювання демодекоз викликається невеличкими кліщами родини демодекс, які вражають людей та тварин.

Гематопідоз, черевний та спинний тиф визивають безкрилі комахи — воші. Доказом цього є ефективне лікування тифу народними знахарями, які застосовують воші, чого не визнає традиційна медицина.

Народи Індокитаю вживають підсмажені личинки паразитів, так як ми вжииваємо соняшникове насіння як профілактичний засіб.

Аналогом розробки є гіподерматози великої рогатої худоби, що спричинюються личинками шкірних оводів, гастрофільози коней, збудниками яких є шість видів шлункових оводів.

Ступінь опрацювання розробки (ідея, технічне рішення, бізнес-план, дослідний зразок, модель, креслення, технологія, інноваційний проект тощо) Розробка завершена ще в 1999 році. Але до цього часу я вношу в неї певні корективи, удосконалення та поправки.

Вкажіть, які об’єкти права інтелектуальної власності входять до складу пропонованої розробки (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгові марки, ноу-хау тощо). Вкажіть номер, країну, дату подачі (видачі) заявки (патенту).
Об'єктом права інтелектуальної власності є відкриття паразитів доличинкових форм молі, котрі паразитують в макроорганізмі людей і тварин та два препарати, виготовлені на основі доличинкових форм молі. Препарати «Антиміль-1» і «Антиміль-2» призначені для лікування захворювань вуха, горла, носа, шкіри та системи опорно-рухового апарату і інших захворювань.

Запатентувати свої розробки я не зміг тому, що не прийнятий закон Верховною Радою України на відкриття, новизну. Таке пояснення мені дали консультанти патентного відділення Інституту промислової власності в м. Києві в травні 2005 року.

Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті «Фабрика ідей»? Від оприлюднення своєї розробки на сайті "Фабрика ідей" я очікую вирішення багатьох проблем. По-перше проблема туберкульозу. Потрібно налагодити серійний випуск препаратів із личинок молі та відмору (мертвих бджіл) і широко впровадити ці препарати для лікування людей не тільки хворих на туберкульоз, а й багатьма іншими захворюваннями. Тому до анкети "Фабрика ідей" додаю дві публікації газети "Сільські вісті" від 15 червня 2004 року та 20 липня 2004 р. під рубрикою "Лікує воскова міль" та "Ще раз про воскову міль".

Моя розробка щодо виготовлення препаратів "Антиміль-1" та "Антиміль-2" може бути використана тільки тоді, коли буде налагоджене серійне виробництво цих препаратів.

Застосування антимільних препаратів у поєднанні із препаратами кальцію, йоду та багатьма рослинними препаратами (алое, живокосту, розторопші) значно підвищить ефективність лікування багатьох хвороб.

Головним у боротьбі з туберкульозом є профілактика і очищення навколишнього середовища від молі. За останні роки значна частина земель не орються, заросли бур'янами і є розсадниками молі, яка уражує сусідні площі зернових, злакових, трав'яних культур, котрі є кормом для людей та тварин. Це глобальна проблема державної ваги, яку мають вирішувати всі — починаючи від власників землі і закінчуючи керівниками міністерств та відповідних відомств.

Поліпшимо культуру землеробства, забезпечимо людей якісними, не враженими міллю продуктами харчування, а тварин — кормами, питною водою, підвищимо санітарні вимоги до всіх членів суспільства, відродимо вже апробовані в нас заходи щодо боротьби з інфекціями, відродимо село і тільки тоді ми призупинимо епідемії туберкульозу, грипу, псоріазу, ВІЛ-інфекції.

За чисельністю міль-метелики найбільший ряд паразитів (до 160 тис. видів) у природі порівнюючи з кліщами, павукоподібними. Це підступний паразит, який в минулому з'їв мамонтів і в наш час є великою загрозою для життя людей та тварин.

Теги: