Спосіб зміцнення клейових з’єднань структурованими волокнами

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

1. Прізвище, ім’я та по-батькові, вік
Петрань
6. Назва пропонованої розробки (ідеї)
Спосіб зміцнення клейових з’єднань структурованими волокнами
7. Галузь науки і техніки, до якої розробка (ідея) належить
Виробництво
8. Основні терміни (ключові слова)
Спосіб зміцнення клейових з’єднань
9. У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована?
Недоліком практично усіх клейових з’єднань матеріалів є те, що при виникненні у з’єднанні зони відриву, вона швидко збільшується і склеювані поверхні просто роз’єднуються. Особливо це стосується склеювання еластичних матеріалів. Наприклад, потягнувши за край стікера чи етикетки, ми поступово відриваємо весь стікер. При інших же способах відривання стікера, ми швидше відірвемо його частину, ніж від’єднаємо весь стікер від поверхні. Але якщо стікери, власне, приклеюються так, щоби було легко їх відривати, то переважно усі клейові з’єднання повинні бути міцними.
10. Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники
Враховуючи те, що при виготовленні одягу, взуття, галантерейних виробів та аксесуарів дуже поширеними є клейові операції, для перевірки ефективності нашого методу було проведено експерименти по склеюванню смужок шкіри. Волокно додавалось у смужки як закрученим в спіралі різного діаметру, так і лінійними шматками, і склеювані поверхні стискались за рекомендованою виробником технологією. За вказаний виробником клею час витримки, перевірялась міцність зразків на розрив. Такі ж дії виконувалися й над контрольними смужками шкіри, що склеювалися так само, але без використання волокон.
Виявилося, що волокно вже само по собі сприяє розширенню робочої зони клею. А спіральне волокно, яке прикріплене одночасно до обох поверхонь, ще суттєво зміцнює зону розриву (фото 4-5). Можна було також переконатися, що руйнування з’єднання відбулося через розшарування самого матеріалу, настільки надійно волоконна спіраль приклеїлась до обох поверхонь
12. Вкажіть очікувані області застосування
Наш метод отримання пружних спіралей цілком достатній для лабораторних досліджень, але не дуже прийнятний для промислового використання.
13. Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)?
Зміцнені структурованими волокнами клейові з’єднання є суттєво міцнішими, ніж неармовані. Армування з’єднань згорнутим в тривимірну спіраль волокном набагато збільшує їх міцність без зміни собівартості.
14. Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном)
Україна, світ
16. Ступінь опрацювання розробки
ідея
18. Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті “Фабрика ідей”?
Просування ідеї

Теги: