Томографічний приціл

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

Прізвище, ім’я та по-батькові, вік: Касаткин В.Ю.

Назва пропонованої розробки (ідеї): Томографічний приціл

Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники.
Відомо, що на пухлинні захворювання ранніх стадіях розвитку успішно виявляються за допомогою комп'ютерної томографії. Для їхнього лікування застосовують різні методи, у тому числі опромінення пухлини та її метастазів рентгенівськими, ізотопними та іншими (лінійні прискорювачі часток) джерелами випромінювання.

У разі застосування променевої терапії дуже важливо сконцентрувати випромінювання на елементах пухлини, мінімально ушкоджуючи здорові тканини, що оточують її.

Пропонується ідея сполучення сеансів томографії та опромінення. Хворого фіксують на пересувному столі томографа. Далі здійснюється детальне томографування зони розташування пухлини. Після цього стіл з пацієнтом по напрямних пересувається в зону випромінювача. Керування випромінюванням (його силою, тривалістю, спрямуванням променів) забезпечується комп'ютером з використанням просторових координат елементів пухлини, отриманих на томографі (вони ефективно прив'язані до координат пересувного стола, які легко врахувати завдяки його фіксації в заданому положенні в зоні випромінювача).

Теги: