Веломобілі – транспорт для активного шару населення

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

Прізвище, ім’я та по-батькові, вік: Ганшин Олексій Олександрович

Контактний телефон, мейл: alex_g2002@ukr.net

Місце проживання, регіон: Хутор Буда Чигиринського району Черкаської обл.

Освіта (вказати назву навчального закладу, факультету, спеціалізації) ДТПА (Донецький Технікум Промислової Автоматики), спеціальність: Ремонт і обслуговування апаратури зв’язку та оргтехніки.

Наявність публікацій, їх тематика; участь в конференціях, виставках тощо Декілька статей в персі, в тому числі всеукраїнських газетах, та два репортажі по всеукраїнському телебаченню (канали ICTV та СТБ). Крім того постійно додаються статті на спеціалізованому сайті (www.velodreamer.com)

Назва пропонованої розробки (ідеї): Веломобілі – транспорт для активного шару населення

Галузь науки і техніки, до якої вона належить: Транспорт, спорт, туризм.

Основні терміни (ключові слова): Веломобіль, Velomobile, мускулохід

У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована? Сучасні веломобілі поділяються на декілька видів, що дуже різняться між собою по задачам та характеристикам. Наприклад побудові веломобілі дають змогу людині підтримувати швидкість 40-50 км\год при витраті сил, аналогічній звичайному велосипеду. Крім високої швидкості ці веломобілі захищають водія від вітру, дощу та снігу. Завдяки 3-х колісній схемі вони дають змогу їздити взимку, колі на 2-х колісному транспорті їздити небезпечно. Кабіна в цьому випадку захищає і від холоду.

Гоночні веломобілі розвивають швидкість до 120-ти км\год (світовий рекорд – 132.5 км\год). У європейських країнах проводяться відкриті змагання, в яких можуть прийняти участь усі бажаючі на веломобілях будь яких конструкцій.
Спеціальні веломобілі створені для інвалідів і дають їм змогу не тільки більш вільно пересуватися, але і подорожувати, та навіть приймати участь у загальних змаганнях. Ці веломобілі мають приводяться у рух завдяки силі м’язів рук, а деякі також спини та пресу.

Також існують прокатні веломобілі для катання по парках, вантажні веломобілі та похідні веломобілі. Всі їх види бувають як одно так і двох містними.

У Європі веломобілі будують декілька приватних фірм. Завдяки поважливому ставленню європейців до проблем екології та підтримці спортивного стилю життя веломобілі у Европі активно розвиваються.

Отже веломобіль дає змогу пересуватися швидко, комфортно і безпечно у будь яку погоду та пору року, в одно час він є транспортом і тренажером.

Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники. Веломобіль – багатофункціональний мускульний транспорт.

У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки? Ідея не нова, але була забута через невдалий старт саморобних веломобілів у часи СРСР. Сучасні веломобілі різняться від тих, что були 20 років назад так само, як реактивні літаки від аероплану братів Райт.

Вкажіть очікувані області застосування Побутовий транспорт, транспорт для інвалідів, видовищний спорт, транспорт для подорожей, транспорт для катання у зонах відпочинку

Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)? Покращення стану здоров’я користувачів веломобілю, зменшення небезпеки на дорогах, зменшення забруднення навколишнього середовища, сприяння та підтримка активного і здорового способу життя.

Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном) Ринок необхідно формувати. Поки що дуже не значна кількість людей навіть чула про веломобіль. Необхідно інформувати людей про можливості сучасної велотехніки та руйнувати стереотипи.

Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається? У світі снує декілька фірм, які виробляють веломобілі. Але, враховуючи якість вітчизняних доріг та ціну європейських виробів вони просто не зможуть їздити у нашій країні.

Я розробляю сучасний веломобіль, який при всіх якостях європейського буде на багато дешевшим та зможе їздити по нашим дорогам.

Ступінь опрацювання розробки (ідея, технічне рішення, бізнес-план, дослідний зразок, модель, креслення, технологія, інноваційний проект тощо) Було побудовано більше десяти успішних прототипів різних модифікацій. Розроблені технології виготовлення та отриманий унікальний досвід у цій незвичній сфері, який може бути використаний для організації серійного виробництва.

Вкажіть, які об’єкти права інтелектуальної власності входять до складу пропонованої розробки (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгові марки, ноу-хау тощо). Вкажіть номер, країну, дату подачі (видачі) заявки (патенту). Цей аспект мною не вивчений.

Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті «Фабрика ідей»? Розповсюдження інформації, донесення ідеї «веломобілізму» до посадових осіб. Ця ідея не з тих, що одразу приносять дохід, тому вона потребує підтримки, створення конструкторського бюро та популяризації завдяки походам, рекордам, репортажам у СМІ. Європейське суспільство іде вперед по цій темі. Ми можемо швидко наздогнати Європу, якщо дамо хоча б якусь підтримку цій ідеї.
Докладніше про мої розробки та про сучасні веломобілі можна дізнатися на спеціалізованому сайті – www.velodreamer.com

Теги: